Projektanci


 • Lagranja

  Granja do hiszpańskie biuro projektowe z siedzibą w Barcelonie, które założył w 2002 roku Gabriele Schiavon oraz Gerarda Sanmarti. Firma specializuje się w projektowaniu wnętrz oraz wzornictwie przemysłowym. Zdobyte wyróżnienia oraz nagrody: Red Dot Award 2007, Premi Hotel Ciutat de Barcelona de DISSENY 2008, Premio Via 2009, IIDA Excellence Award od Internationa Interior Design Association-USA 2009.
  Lagranja

 • Alessandro Lenarda

  Po studiach z zakresu muzyki klasycznej, ukończył architekturę w Wenecji. Szczęśliwie jego nauczycielami byli nauczycieli Bruno Cwi, Giancarlo De Carlo Giuseppe Samona, Mario De Luigi, Carlo Scarpa, Franco Albini Ludovico Belgioioso i Ignazio Gardella. Poświęcił się głównie architekturze wnętrz oraz wzornictwie ze szczególnym naciskiem na technologie. Alessandro 5-krotnie wystawiał na Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji, kolejno w roku 1964, 1966, 1970, 1972 i 1995. Od 1976 roku jest profesorem na Accademia Tiberina w Rzymie.
  Alessandro Lenarda

 • Alfredo Tasca

  Przedsiębiorca i projektant. Jest jedną z kluczowych postaci w Metalco, która przyczyniła się do miedzynardowego sukcesu firmy. Zaprojektował dziesiątki produktów sprzedawanych na całym świecie. W trakcie swojej kariery otrzymał liczne nagrody: “Compasso d’Oro 2006” ADI DESIGN.
  Alfredo Tasca

 • Shiro Studio

  Shiro Studio to londyńskie biuro projektowe założone przez Andrea Morgante w roku 2009.  Biuro realizowało projektu dla tak renomowanych klientów jak: Ferrari, Alessi, M&C Saatchi, Peroni, D-Shape, Agape, Poltrona Frau, Seiko Japan, Electa. Prace Andrei były szeroko publikowane w wielu czasopismach i książk  Wallpaper, Casabella, IW, Casa Brutus, The Independent, Architect’s Journal, Blueprint, Icon, Interni, Stella Magazine. W 2012 Andrea zakończyła budowę Muzeum Enzo Ferrari we Włoszech.
  Shiro Studio

 • czstudio associati

  CZassociato studio – założone w 2006 roku przez de Paolo Ceccon i Laura Zampieri. Obecnie biuro pracuje nad projektami związanymi z kompleksową transformacją przestrzeni miejskich w zakresie infrastruktury, mobilności i zarządzania zasobami środowiska. Osiągnięcia: finalista II i V Europejskiego Biennale Architektury Krajobrazu w Barcelonie (2001, 2008) oraz w “Medaglia d’Oro per l’Architettura italiana “Nagroda, Triennale di Milano (2012). Ich projekty w 2013 zdobyły nagrodę Honor of The American Institute of Architects – AIA New York.
  czstudio associati

 • Ludovica + Roberto Palomba

  Ludovica i Roberto Palomba, architekci i projektanci – od 1994 roku założyciele studia projektowego Palomba Serafini Associati z siedzibą w Mediolanie. Współpracowali z najbardziej prestiżowymi markami. Laureaci wielu nagród w tym: Compasso D’Oro, Red Dot Award, Design Plus Product Innovation Award, niemieckiego Design Award, Elle Decoration International Award. Realizowali projekty dla: Antolini, Benetti, Bisazza, Boffi, Brix, Cappellini, Dornbracht, Driade, Elica, Elmar, Exteta, Fiam, Flaminia, Foscarini, Kartell, KitchenAid, Kos, Laufen, Lema, Metalco, Plank, Poltrona Frau, Rapsel, Redaelli, Salviati, Sawaya & Moroni, Samsung, Schiffini, Tubes, Valli&Valli, Viccarbe, When Objects Work, Zanotta, Zucchetti.
  Ludovica + Roberto Palomba

 • Toan Nguyen

  Toan Nguyen urodził się w Paryżu w 1969 roku i ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego w ENSCI-Les Ateliers w Paryżu, w 1995 roku. Po doświadczeniach w kilku pracowniach projektowych w Paryżu, Barcelonie i Mediolanie, a zwłaszcza po dziesięciu latach współpracy z Antonio Citterio – jako dyrektor projektu współtworzył projekty dla następujących marek: Axor-Hansgrohe, B & B Italia, Flos, Fusital, Guzzini, Iittala, Kartell, Metalco, Skantherm, Technogym i Vitra, Toan Nguyen założył własne studio projektowe z siedzibą w Mediolanie w 2008 roku. Laureat wielu nagród w tym: Red Dot Design w 2010 roku, Red Dot Design Award 2012.
  Toan Nguyen

 • Salvatore Indriolo

  Urodzony w Treviso w 1979 roku, Salvatore ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na IUAV  w Wenecji w 2003 roku.
  W 2006 roku rozpoczął pracę jako niezależny projektant, i szybko zdobył międzynarodowe uznanie za projekty szerokiej gamy produktów. Pracuje dla wielu prestiżowych firm, wśród których wymienić warto: Bosa Ceramiche, Fantin, Horm, Manfrotto Group, Minotti Cucine, Metalco, Moroso, Sensai, ZANOTTA.
  Salvatore Indriolo

 • Staubach + Kuckertz

  Studio architektoniczne Staubach + Kuckertz założone w Berlinie, w styczniu 1995 roku przez Prof. Helmuta Staubacha oraz mgr inż. Uwe Kuckertz. Biuro ma szczególnie duże doświadczenie w realizacji ogólnokrajowych projektów w sektorze transportu publicznego. Biuro opracowało kompletne projekty w zakresie mebli miejskich dla takich miast jak: Düsseldorf, Berlin, Kair, Ulm, Kaiserslautern, Neapol.
  Staubach + Kuckertz

 • Raffaele Lazzari

  Raffaele Lazzari urodził się w Castelfranco Veneto (TV) w roku 1979. Ukończył Wzornictwa Przemysłowego w Treviso oraz Wydział Sztuki i Projektowania (Wenecja IUAV University).
  Raffaele Lazzari

 • Metalco Design Department

  Dział Projektowania to serce Metalco, którego współtwórcą jest Alfredo Tasca. Obecnie dział jest centrum centrum badań i kreatywności firmy. Ścisła współpraca z projektantami  oraz architektami już na poziomie koncepcji zakończyła się już wielokrotnie wprowadzeniem na rynek wielu udanych produktów. W tym zakresie wykorzystujemy nie  tylko nasze doświadczenie, znajomość materiałów oraz dostęp do najnowszych technologii.
  Metalco Design Department

 • Pininfarina

  Pinifarina to jedno z najsłynniejszych biur projektowych, które zasłynęło głównie z projektowania samochodów sportowych dla takich producentów jak Ferrari, BMW. Siedziba firmy znajduje się w Trofarello niedaleko Turynu, we Włoszech. Pinifarina zaprojektował dla Metalco wiaty przystankowe Merak oraz Alhena.
  Pininfarina

 • PIO & TITO TOSO

  Bracia Pio i Tito urodzili się w Wenecji kolejno w 1973 i 1971. Ukończyli studia na wydziale architektury w Wenecji w roku 1998. W trakcie swojej kariery nabyli dużego doświadczenia we współpracy z firmami meblarskimi. Do grona ich klientów należą tak utytułowani producenci jak Artemide, Foscarini, Leucos, Vistosi, Studio Italia Projekt per l’illuminazione i Alessi. Dla Metalco zaprojektowali następujące produkty: ławki Lorenz, Up, Natural Puzzle, Treeline, Toso, Ibox
  PIO & TITO TOSO

 • Marc Aurel

  Francuski architekt, absolwent Szkoły Sztuk Pięknych i Architektury w Marsylii. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako urbanista. W 1996 roku stworzył MA Studio, która koncentruje się głównie na projektowaniu  miejsc publicznych. Dla Metalco zaprojektował następujące produkty: Obra C-Q-R, Onorius, Istra, Estia, Gala, Conga.
  Marc Aurel

 • Antonio Citterio

  Antonio Citterio urodził się w miejscowości Meda w 1950 roku.  Studia ukończył na wydziale Architektury Politechniki w Mediolanie. Jest gwiazdą o międzynarodowej renomie w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, Obecnie pracuje z tak renomowanymi firmami jak: Albatros – Grupy Sanitec, Ansorg Arclinea, Axor – Hansgrohe, B & B Italia, FLEXFORM, Flos, Fusital, Guzzini, Iittala, Inda, Kartell, Pozzi Ginori – Grupa Sanitec, Skantherm, Tre Più, Vitra. W 1999 roku założył multidyscyplinarne studio projektowe”Antonio Citterio i Partnerzy” specjalizujące się w projektowaniu architektonicznym, wzornictwie przemysłowym i grafice.
  Antonio Citterio

 • Pamio Design

  Studio Pamio Design zostało założone w 2000 roku przez Roberto, Matteo i Paolo Pamio. Firma specializuje się głównie w projektowaniu oświetlenia oraz elementów wyposażenia wnętrz. Pamio Design kieruje się ideą zrównoważonego projektowania. Szczególne znaczenie ma nadanie prostym produktom nowych cech funkcjonalnych m.in. poprzez zastosowanie nowych technologii, takich jak systemy fotowoltaiczne lub wykorzystania ekologicznych materiałów.
  Pamio Design